DeviceLock®
NIE POZWÓL, ABY TWOJE DANE UCIEKAŁY CI
PRZEZ PALCE
 

    Produkty     Kup Teraz     Do pobrania     Pomoc     O firmie     Kontakt
Nasze sukcesy
SAIC kontroluje zagrożenia związane z otwartymi portami urządzeń za pomocą oprogramowania DeviceLock®

Jedna z największych firm świadczących usługi integracji technologii i systemów informatycznych dla rządu, służby zdrowia i biznesu, Science Applications International Corporation (SAIC), rozwinęła swój wielomiliardowy interes dzięki podejmowaniu decyzji IT, które były zarówno mądre, jak i bezpieczne. W jednej z siedzib firmy personel IT zauważył, że urządzenia ze stacją dyskietek i CD-ROM, do których zwykli użytkownicy mają otwarty dostęp, mogą stanowić lukę w bezpieczeństwie i podjęli działania w celu odcięcia takich urządzeń. Zdecydowano się na zainstalowanie oprogramowania DeviceLock® ze względu na jego stosunkowo łatwą implementację oraz możliwość dostosowania przez administratora systemu otwartych/zamkniętych ustawień urządzeń PC z centralnej lokalizacji.

Więcej>>

 
www.devicelock.pl
/
DeviceLock
/
Nasze sukcesy

Devicelock® - Nasze sukcesy

Norwich & Peterborough Building Society zabezpiecza się przed ryzykiem związanym z USB za pomocą oprogramowania DeviceLock®

 

Norwich and Peterborough Building Society (N&P), posiadający majątek o wartości 3,26 miliardów funtów oraz około 336 000 członków, stanowi 14 pod względem wielkości towarzystwo budowlane w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia ponad 1 000 osób: 450 w swojej siedzibie głównej oraz około 560 w swojej sieci 50 oddziałów.

N&P chce być "najlepszym niezależnym, regionalnym towarzystwem budowlanym w Wielkiej Brytanii poprzez świadczenie swoim klientom wysokiej jakości usług". W 2004 roku w wyniku dwóch oddzielnych głosowań konsumentów uzyskał tytuł "Best Building Society" (magazyn Mortgage and Mortgage Advisor oraz Home Buyer).

Towarzystwo stara się, aby wartości, jakimi się kieruje - współczesność i postęp - widoczne były w każdym aspekcie prowadzenia działalności, łącznie ze stosowanymi rozwiązaniami IT.

Potrzeba

W dzisiejszych sieciach korporacyjnych, systemy muszą być chronione przed wirusami, robakami i trojanami, które mogą przeniknąć przez porty USB i FireWire. Ponadto, sieci należy zabezpieczyć przed wewnętrznym naruszeniem bezpieczeństwa, które stanowi coraz większe zagrożenie za sprawą urządzeń 'plug and play', które potrafią przenosić dane w błyskawicznym tempie.

N&P potrzebował rozwiązania wysokiej jakości, które współpracowałoby z jego Microsoft Windows 2000 Active Directory i obsługiwałoby klientów korzystających z systemu Windows XP. Celem było zabezpieczenie pulpitu, zmniejszenie ryzyka infekcji wirusowych i zapewnienie ochrony poufnych danych.

Rozwiązanie

Po przeprowadzeniu badań i testów dyrektor działu IT N&P, David Matthewman, uznał DeviceLock® za najlepsze narzędzie bezpieczeństwa dla firmy.

DeviceLock® umożliwia administratorom systemu kontrolę dostępu do pewnych urządzeń na lokalnym komputerze. Ponadto, chroni sieci poprzez zablokowanie nieautoryzowanym użytkownikom dostępu do Wi-Fi, Bluetooth, USB, FireWire, CD-ROM, dyskietek, portów szeregowych i równoległych i wielu innych urządzeń plug and play.

Paul Randle z firmy Microsoft przyznaje: "Microsoft stara się pomagać swoim klientom indywidualnym oraz korporacyjnym w zachowaniu bezpieczeństwa. Współpraca z takimi firmami jak DeviceLock, Inc., która poprzez swoje oprogramowanie DeviceLock promuje proaktywne bezpieczeństwo sieciowe, oznacza, że pomagamy promować coś więcej niż zwykłą ochronę za pomocą oprogramowania antywirusowego i zapory sieciowej, rozszerzając ją na USB i inne urządzenia Plug and Play, jak również FireWire, Wi-Fi, Bluetooth i CD-ROM".

Personel IT, który wykorzystał Microsoft SMS w celu zdalnej instalacji oprogramowania na stacjach roboczych i serwerach w siedzibie głównej oraz w oddziałach, stwierdził, że DeviceLock® jest łatwy w instalacji.

N&P dostrzegł korzyści wykorzystywania oprogramowania DeviceLock®. Przykładem może być liczba telefonów o działu pomocy technicznej od pracowników domagających się rozwiązania problemów z urządzeniami USB. Matthewman powiedział "Użytkownicy nie mogą teraz uzyskać dostępu do urządzeń bez naszej zgody. Bez oprogramowania DeviceLock nie mielibyśmy takich możliwości monitorowania i bylibyśmy zagrożeni infekcją wirusów i trojanów za pośrednictwem nieznanych urządzeń".

Matthewman stwierdził również, że DeviceLock® jest niezwykle opłacalny i przyjazny dla użytkownika "koszty licencji były korzystne, a instalacja i administracja okazała się prosta - aktualizacje zostały zainstalowane bez żadnych problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z oprogramowania DeviceLock".