DeviceLock®
NIE POZWÓL, ABY TWOJE DANE UCIEKAŁY CI
PRZEZ PALCE
 

    Produkty     Kup Teraz     Do pobrania     Pomoc     O firmie     Kontakt
Nasze sukcesy
Londyńska policja wybiera oprogramowanie DeviceLock® do ochrony portów USB w swoich komputerach

Dla policji miasta Londyn bezpieczeństwo informatyczne zawsze było najwyższym priorytetem, jednak od czasu przystąpienia do programu IMPACT ministerstwa spraw wewnętrznych, którego celem jest usprawnienie wymiany informacji między siłami policyjnymi, stało się jeszcze ważniejsze. Ponieważ współpraca ta wiąże się z przesyłaniem ściśle poufnych danych, policja zastosowała najnowocześniejsze środki w celu uniknięcia za wszelką cenę wycieku danych, zapewnienia ochrony jej elektronicznych granic i zabezpieczenia integralności jej informacji. Oprócz kompleksowej polityki bezpieczeństwa IT zaimplementowano rozwiązanie do ochrony urządzeń końcowych DeviceLock® w celu zabezpieczenia przed nieautoryzowanym kopiowaniem elektronicznym i transmisją danych na urządzenia mobilne jak również identyfikacji i zabezpieczenia wszystkich potencjalnych punktów wycieku danych elektronicznych.

Więcej>>

 
www.devicelock.pl
/
DeviceLock
/
Nasze sukcesy

Devicelock® - Nasze sukcesy

Norwich & Peterborough Building Society zabezpiecza się przed ryzykiem związanym z USB za pomocą oprogramowania DeviceLock®

 

Norwich and Peterborough Building Society (N&P), posiadający majątek o wartości 3,26 miliardów funtów oraz około 336 000 członków, stanowi 14 pod względem wielkości towarzystwo budowlane w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia ponad 1 000 osób: 450 w swojej siedzibie głównej oraz około 560 w swojej sieci 50 oddziałów.

N&P chce być "najlepszym niezależnym, regionalnym towarzystwem budowlanym w Wielkiej Brytanii poprzez świadczenie swoim klientom wysokiej jakości usług". W 2004 roku w wyniku dwóch oddzielnych głosowań konsumentów uzyskał tytuł "Best Building Society" (magazyn Mortgage and Mortgage Advisor oraz Home Buyer).

Towarzystwo stara się, aby wartości, jakimi się kieruje - współczesność i postęp - widoczne były w każdym aspekcie prowadzenia działalności, łącznie ze stosowanymi rozwiązaniami IT.

Potrzeba

W dzisiejszych sieciach korporacyjnych, systemy muszą być chronione przed wirusami, robakami i trojanami, które mogą przeniknąć przez porty USB i FireWire. Ponadto, sieci należy zabezpieczyć przed wewnętrznym naruszeniem bezpieczeństwa, które stanowi coraz większe zagrożenie za sprawą urządzeń 'plug and play', które potrafią przenosić dane w błyskawicznym tempie.

N&P potrzebował rozwiązania wysokiej jakości, które współpracowałoby z jego Microsoft Windows 2000 Active Directory i obsługiwałoby klientów korzystających z systemu Windows XP. Celem było zabezpieczenie pulpitu, zmniejszenie ryzyka infekcji wirusowych i zapewnienie ochrony poufnych danych.

Rozwiązanie

Po przeprowadzeniu badań i testów dyrektor działu IT N&P, David Matthewman, uznał DeviceLock® za najlepsze narzędzie bezpieczeństwa dla firmy.

DeviceLock® umożliwia administratorom systemu kontrolę dostępu do pewnych urządzeń na lokalnym komputerze. Ponadto, chroni sieci poprzez zablokowanie nieautoryzowanym użytkownikom dostępu do Wi-Fi, Bluetooth, USB, FireWire, CD-ROM, dyskietek, portów szeregowych i równoległych i wielu innych urządzeń plug and play.

Paul Randle z firmy Microsoft przyznaje: "Microsoft stara się pomagać swoim klientom indywidualnym oraz korporacyjnym w zachowaniu bezpieczeństwa. Współpraca z takimi firmami jak DeviceLock, Inc., która poprzez swoje oprogramowanie DeviceLock promuje proaktywne bezpieczeństwo sieciowe, oznacza, że pomagamy promować coś więcej niż zwykłą ochronę za pomocą oprogramowania antywirusowego i zapory sieciowej, rozszerzając ją na USB i inne urządzenia Plug and Play, jak również FireWire, Wi-Fi, Bluetooth i CD-ROM".

Personel IT, który wykorzystał Microsoft SMS w celu zdalnej instalacji oprogramowania na stacjach roboczych i serwerach w siedzibie głównej oraz w oddziałach, stwierdził, że DeviceLock® jest łatwy w instalacji.

N&P dostrzegł korzyści wykorzystywania oprogramowania DeviceLock®. Przykładem może być liczba telefonów o działu pomocy technicznej od pracowników domagających się rozwiązania problemów z urządzeniami USB. Matthewman powiedział "Użytkownicy nie mogą teraz uzyskać dostępu do urządzeń bez naszej zgody. Bez oprogramowania DeviceLock nie mielibyśmy takich możliwości monitorowania i bylibyśmy zagrożeni infekcją wirusów i trojanów za pośrednictwem nieznanych urządzeń".

Matthewman stwierdził również, że DeviceLock® jest niezwykle opłacalny i przyjazny dla użytkownika "koszty licencji były korzystne, a instalacja i administracja okazała się prosta - aktualizacje zostały zainstalowane bez żadnych problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z oprogramowania DeviceLock".