DeviceLock®
NIE POZWÓL, ABY TWOJE DANE UCIEKAŁY CI
PRZEZ PALCE
 

    Produkty     Kup Teraz     Do pobrania     Pomoc     O firmie     Kontakt
Nasze sukcesy
SAIC kontroluje zagrożenia związane z otwartymi portami urządzeń za pomocą oprogramowania DeviceLock®

Jedna z największych firm świadczących usługi integracji technologii i systemów informatycznych dla rządu, służby zdrowia i biznesu, Science Applications International Corporation (SAIC), rozwinęła swój wielomiliardowy interes dzięki podejmowaniu decyzji IT, które były zarówno mądre, jak i bezpieczne. W jednej z siedzib firmy personel IT zauważył, że urządzenia ze stacją dyskietek i CD-ROM, do których zwykli użytkownicy mają otwarty dostęp, mogą stanowić lukę w bezpieczeństwie i podjęli działania w celu odcięcia takich urządzeń. Zdecydowano się na zainstalowanie oprogramowania DeviceLock® ze względu na jego stosunkowo łatwą implementację oraz możliwość dostosowania przez administratora systemu otwartych/zamkniętych ustawień urządzeń PC z centralnej lokalizacji.

Więcej>>

 
www.devicelock.pl
/
DeviceLock
/
Nowości

Devicelock® - Nowości

DeviceLock zapobiega wyciekom danych z komputerów firmowych przez protokół MTP do lokalnie podłączonych urządzeń przenośnych

2013-11-16

DeviceLock, Inc., światowy lider rozwiązań do ochrony przed wyciekami danych, informuje o rozszerzeniu funkcjonalności oprogramowania DeviceLock Endpoint DLP Suite o możliwość kontroli synchronizacji danych pomiędzy komputerami a lokalnie podłączonymi smartfonami i tabletami korzystającymi z protokołu Media Transfer Protocol (MTP).

Nowa funkcja pozwala na monitorowanie, blokowanie, logowanie, shadowing i powiadamianie o nieautoryzowanych transferach danych z komputerów firmowych do urządzeń przenośnych Android i Windows Phone podłączonych przez USB i korzystających z protokołu MTP. Co więcej, zdarzenia i logi shadowingu są zapisywane przy próbie przesyłu, a także można przesyłać powiadomienia do administratorów bezpieczeństwa i firmowych systemów zarządzania zdarzeniami bezpieczeństwa i informacjami poprzez standardowe protokoły SMTP i SNMP.

Z powodu zagrożenia wyciekiem danych, niekontrolowane synchronizacje danych poprzez MTP między komputerami firmowymi i lokalnie podłączonymi urządzeniami Android i Windows Phone stały się ostatnio dużym problemem dla naszych klientów,” tłumaczy Ashot Oganesyan, założyciel i dyrektor techniczny DeviceLock. “Dodając funkcjonalność monitorowania i kontroli transmisji MTP na stacjach końcowych, DeviceLock rozszerzył poziom ochrony przed wyciekami danych oraz zademonstrował że wcią ma na celu dostarczanie najlepszego rozwiązania DLP dla przedsiębiorstw każdego typu.

Archiwum nowości